Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors S1008-332K
API Delevan Inc. S1008-332K
Part Number
S1008-332K
Description
FIXED IND 3.3UH 355MA 900 MOHM
API Delevan Inc
    1.22800/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberS1008-332K
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating355mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA