| Part Number | PA13EEA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Power |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 4MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 12nA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Current - Supply | 25mA |
| Current - Output / Channel | 10A |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 20 V ~ 90 V, ±10 V ~ 45 V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 12-SIP, Formed Leads |
| Supplier Device Package | 12-SIP |
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFMR CURR SENSE 1:20 AECQ SMD
In Stock: 140
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFMR CURR SENSE 1:30 AECQ SMD
In Stock: 216
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFMR CURR SENSE 1:40 AECQ SMD
In Stock: 218
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFMR,CURRENT SENSE 1:50 NPB
In Stock: 120
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFRMR CURR SENSE 0.50MH 1:50 SMD
In Stock: 2700
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFMR CURR SENSE 1:50 AECQ SMD
In Stock: 225
Manufacturer: Pulse Electronics Corporation
Description: XFMR CURR SENSE 1:60 AECQ SMD
In Stock: 230