| Part Number | KI2EXDXN01XX02CK |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Green, Red |
| Lens Color | - |
| Lens Transparency | - |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 12V Green, 12V Red |
| Current | 20mA Green, 20mA Red |
| Panel Cutout Shape | Rectangular |
| Panel Cutout Dimensions | 0.83" x 1.45" (21.08mm x 36.83mm) |
| Lens Style/Size | - |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Ingress Protection | IP68 |
| Features | - |
Manufacturer: APEM Inc.
Description: INDICATR BLK 12V GRN/RED SLDR LG
In Stock: 0