| Part Number | SSM2018TPZ |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Amplifier Type | Audio |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 14MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 250nA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Current - Supply | 11mA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10 V ~ 36 V, ±5 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PREAMP AUDIO MONO AB 8DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PREAMP AUDIO MONO AB 8SOIC
In Stock: 3581
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PREAMP AUDIO MONO AB 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PREAMP AUDIO MONO AB 16SOIC
In Stock: 434
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PREAMP AUDIO MONO AB 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP AUDIO 3.5MHZ 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP AUDIO 3.5MHZ 8SOIC
In Stock: 0