| Part Number | HMC997LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 17GHz ~ 27GHz |
| P1dB | 24dBm |
| Gain | 20dB |
| Noise Figure | 4dB |
| RF Type | Radar |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 170mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 24-TFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-CQFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MIXER 700MHZ-3.5GHZ 24QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF IF AGC 50MHZ - 800MHZ 32SMT
In Stock: 16
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF IF AGC 50MHZ - 800MHZ 32SMT
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF AUTO GAIN CNTRL 3GHZ 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF AUTO GAIN CNTRL 3GHZ 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: 01-30GHZ 0.5W DISTRIBUTED AMP
In Stock: 6