| Part Number | HMC798LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 24GHz ~ 34GHz |
| Number of Mixers | 1 |
| Gain | - |
| Noise Figure | - |
| Secondary Attributes | - |
| Current - Supply | 95mA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Package / Case | 24-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-SMT (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC 17-20 GHZ VGA
In Stock: 8
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC 17-20 GHZ VGA
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC 21.2-23.6GHZ VGA
In Stock: 11
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC 21.2-23.6GHZ VGA
In Stock: 1500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.25DB 24-QFN
In Stock: 67
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.25DB 24-QFN
In Stock: 7000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DIVIDER PROGR 2GHZ LN 16-QFN
In Stock: 86
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DIVIDER PROGR 2GHZ LN 16QFN
In Stock: 0