| Part Number | HMC772LC4TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 2GHz ~ 12GHz |
| P1dB | 13dBm |
| Gain | 15dB |
| Noise Figure | 1.8dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4V |
| Current - Supply | 45mA |
| Test Frequency | 12GHz |
| Package / Case | 24-TFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-CSMT (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC FRACT-N PLL 16BIT 24QFN
In Stock: 109
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC FRACT-N PLL 16BIT 24QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC FRACT-N PLL 16BIT 24QFN
In Stock: 5000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SYNTHESIZER W/SWEEPER 40-QFN
In Stock: 35
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC SYNTHESIZER W/SWEEPER 40-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCKING SYNTHESIZER/VCO QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCKING SYNTHESIZER/VCO QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCKING SYNTHESIZER/VCO QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCKING SYNTHESIZER/VCO QFN
In Stock: 0