| Part Number | HMC659LC5TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 0Hz ~ 15GHz |
| P1dB | 27.5dBm |
| Gain | 19dB |
| Noise Figure | 3.5dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 8V |
| Current - Supply | 300mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 32-TFCQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-CSMT (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32SMD
In Stock: 100
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32SMD
In Stock: 0