| Part Number | HMC564LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 7GHz ~ 14GHz |
| P1dB | 13dBm |
| Gain | 17dB |
| Noise Figure | 1.8dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 3V |
| Current - Supply | 51mA |
| Test Frequency | - |
| Package / Case | 24-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC IQ MIXER 24-40GHZ 6SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MULTIPLIER X2 BB FREQ 16-QFN
In Stock: 174
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MULTIPLIER X2 BB FREQ 16-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MULTIPLIER X2 PHEMT 16QFN
In Stock: 0