| Part Number | HMC383LC4TR-R5 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 12GHz ~ 30GHz |
| P1dB | 16.5dB |
| Gain | 16dB |
| Noise Figure | 10.5dB |
| RF Type | VSAT |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 100mA |
| Test Frequency | 12GHz ~ 16GHz |
| Package / Case | 24-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-SMT (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DOWNCONVERTER PCS/UMTS 16QSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CONV RECEIVER HIGH IP3 28QFN
In Stock: 82
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DOWNCONV HI-IP3 2CH 28QFN
In Stock: 500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DOWNCONV HI-IP3 2CH 28QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA HI IP3 16-QFN
In Stock: 58
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MMIC AMP LNA HI IP3 16-QFN
In Stock: 500