| Part Number | ADXL001-70BEZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Analog |
| Axis | X |
| Acceleration Range | ±70g |
| Sensitivity (LSB/g) | - |
| Sensitivity (mV/g) | 16 |
| Bandwidth | 32kHz |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 6 V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-CLCC |
| Supplier Device Package | 8-LCC (5x5) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ACCELEROMETER 250G ANALOG 8CLCC
In Stock: 210
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ACCELEROMETER 250G ANALOG 8CLCC
In Stock: 250
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ACCELEROMETER 500G ANALOG 8CLCC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ACCELEROMETER 500G ANALOG 8CLCC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ACCELEROMETER 70G ANALOG 8CLCC
In Stock: 97
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: ACCELEROMETER 70G ANALOG 8CLCC
In Stock: 0