| Part Number | ADTL082ARMZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | J-FET |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 20 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 5MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 2pA |
| Voltage - Input Offset | 1.5mV |
| Current - Supply | 1.2mA |
| Current - Output / Channel | 27mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 8 V ~ 36 V, ±4 V ~ 18 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 8MSOP
In Stock: 240
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 8SOIC
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 14TSSOP
In Stock: 441
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 14TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 14SOIC
In Stock: 838
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 14SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 5MHZ 14SOIC
In Stock: 1000