| Part Number | ADR370BRT-R2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.048V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 5mA |
| Tolerance | ±0.2% |
| Temperature Coefficient | 50ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 70µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 50µVrms |
| Voltage - Input | 2.3 V ~ 15 V |
| Current - Supply | 72µA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.2V SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 1.2V SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6
In Stock: 250
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 3V SOT23-6
In Stock: 750
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 3V SOT23-6
In Stock: 0