| Part Number | ADL5530ACPZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 0Hz ~ 1GHz |
| P1dB | 21.4dBm (138mW) |
| Gain | 13dB ~ 16dB |
| Noise Figure | 2.7dB ~ 3.5dB |
| RF Type | Cellular, CDMA2000, W-CDMA, GSM |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5 V |
| Current - Supply | 110mA ~ 135mA |
| Test Frequency | 900MHz |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x2) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR ADL5500
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 4WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5501
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR SC70-6
In Stock: 12000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5502
In Stock: 5
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RMS CF DET 0.45-6GHZ-8WLCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5504
In Stock: 8
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 108000