| Part Number | ADAV803ASTZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Audio |
| Data Interface | Serial |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | No |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 102 / 101 |
| Voltage - Supply, Analog | 3 V ~ 3.6 V |
| Voltage - Supply, Digital | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AUDIO CODEC PROCESSOR 80-LQFP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AUDIO CODEC PROCESSOR 80-LQFP
In Stock: 4
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AUD PRO ATV/SIF DECODE 80LQFP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CODEC AUDIO R-DVD 3.3V 64LQFP
In Stock: 18
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CODEC AUDIO R-DVD 3.3V 64LQFP
In Stock: 1500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CODEC AUDIO R-DVD 3.3V 64LQFP
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CODEC AUDIO R-DVD 3.3V 64LQFP
In Stock: 0