Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-20C-25-C2-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-25-C2-R0
Part Number
ATS-20C-25-C2-R0
Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Advanced Thermal Solutions Inc
    4.34200/pcs
  • 10 pcs
    4.34200/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-20C-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM