Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-10B-169-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-169-C1-R0
Part Number
ATS-10B-169-C1-R0
Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB
Advanced Thermal Solutions Inc
    2.35900/pcs
  • 10 pcs
    2.35900/pcs
Product Parameter
Part Number ATS-10B-169-C1-R0
Shape Square, Fins
Length 1.181" (30.00mm)
Width 1.181" (30.00mm)
Diameter -
Height Off Base (Height of Fin) 0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 15.66°C/W @ 100 LFM