comchip technology corporation leads in the design and manufacture of smd discrete semiconductors. with innovative research and patented manufacturing capabilities, comchip offers bridge rectifiers, fast efficient rectifiers, switching diodes, zener diodes, schottky diodes, tvs and esd surge protectors.
| 部品番号 | KBL404-G |
|---|---|
| 部品ステータス | Active |
| ダイオードタイプ | Single Phase |
| 技術 | Standard |
| 電圧 - ピークリバース(最大) | 400V |
| 電流 - 平均整流(Io) | 4A |
| 電圧 - フォワード(Vf)(最大)@ If | 1.1V @ 4A |
| 電流 - 逆リーク(Vr) | 10µA @ 400V |
| 動作温度 | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| 取付タイプ | Through Hole |
| パッケージ/ケース | 4-SIP, KBL |
| サプライヤデバイスパッケージ | KBL |
メーカー: Vishay Semiconductor Diodes Division
説明: RECTIFIER BRIDGE 4A 200V KBL
在庫あり: 88
メーカー: Vishay Semiconductor Diodes Division
説明: RECTIFIER BRIDGE 4A 400V KBL
在庫あり: 378
メーカー: Vishay Semiconductor Diodes Division
説明: RECTIFIER BRIDGE 4A 100V KBL
在庫あり: 264
メーカー: Vishay Semiconductor Diodes Division
説明: RECTIFIER BRIDGE 4A 50V KBL
在庫あり: 0