genesic is a pioneer and a world leader in silicon carbide technology, while also invested in high power silicon technologies. the global leading manufacturers of industrial and defense systems depend on genesic's technology to elevate the performance and efficiency of their products.
| Numero di parte | KBP201 |
|---|---|
| Stato parte | Active |
| Tipo diodo | Single Phase |
| Tecnologia | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V |
| Corrente - Rettificato medio (Io) | 2A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 2A |
| Corrente - Perdita inversa @ Vr | 10µA @ 50V |
| temperatura di esercizio | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Tipo di montaggio | Through Hole |
| Pacchetto / caso | 4-SIP, KBP |
| Pacchetto dispositivo fornitore | KBP |
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED INDICATOR SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED INDICATOR SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED INDICATOR SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED DISPLIX OVAL BLACK SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: DISPLIX OVAL BLUE
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED DISPLIX OVAL BLACK SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED DISPLIX OVAL BLACK SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED DISPLIX OVAL BLACK SMD
Disponibile: 0
fabbricante: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Descrizione: LED DISPLIX OVAL BLACK SMD
Disponibile: 0