
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | HSR-2 |
|---|---|
| Stato parte | Active |
| genere | Snap Lock Pin |
| Diametro rivetto | - |
| Lunghezza del rivetto | 0.790" (20.07mm) |
| Diametro della testa | 0.180" (4.57mm) |
| Altezza della testa | 0.051" (1.30mm) |
| Diametro del buco | 0.130" (3.30mm) |
| Grip Range | - |
| Caratteristiche | - |
| Colore | Natural |
| Materiale | Nylon |