
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | CTRL005B |
|---|---|
| Stato parte | Active |
| Tipo di cavo / cavo | Lashing, Locking |
| Diametro del fascio | 6.73" (171.00mm) |
| Lunghezza | 1.936' (590.00mm) |
| Larghezza | 0.504" (12.80mm) |
| Tipo di montaggio | Free Hanging (In-Line) |
| Resistenza alla trazione | 250 lbs (113.40 kg) |
| Caratteristiche | UV Resistant |
| Materiale | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Colore | Black |
fabbricante: TE Connectivity Deutsch Connectors
Descrizione: RECP ASSY
Disponibile: 0