
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | CT079B |
|---|---|
| Stato parte | Active |
| Tipo di cavo / cavo | Standard, Locking |
| Diametro del fascio | 9.69" (246.00mm) |
| Lunghezza | 2.664' (812.00mm) |
| Larghezza | 0.354" (9.00mm) |
| Tipo di montaggio | Free Hanging (In-Line) |
| Resistenza alla trazione | 175 lbs (79.40 kg) |
| Caratteristiche | - |
| Materiale | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Colore | Black |