
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | CT-4 |
|---|---|
| Stato parte | Obsolete |
| genere | Slit Wrap |
| Attributi di tipo | Slit Harness |
| Diametro - Interno, Non espanso | 0.270" (6.86mm) |
| Diametro - Interno, Espanso | - |
| Diametro - Esterno, Non espanso | 0.389" (9.88mm) |
| Materiale | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Colore | Black |
| Lunghezza | 100' (30.48m) |
| Spessore del muro | 0.017" (0.43mm) |
| temperatura di esercizio | - |
| Protezione dal calore | - |
| Protezione da abrasione | - |
| Protezione liquida | - |
| Protezione dell'ambiente | - |
| Caratteristiche | - |
| Classificazione di infiammabilità del materiale | - |
| Larghezza | - |