
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero di parte | ALSS10-3 |
|---|---|
| Stato parte | Obsolete |
| genere | Round Spacer |
| Threaded / Non filettata | Unthreaded |
| Genere | Female, Female |
| Vite, dimensioni filettatura | #10 |
| Diametro - Interno | 0.192" (4.88mm) |
| Diametro - Fuori | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Tra altezza del bordo | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Lunghezza complessiva | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Caratteristiche | - |
| Materiale | Aluminum |
| Placcatura | Iridite |
| Colore | - |