
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numéro d'article | CTCS1840B |
|---|---|
| État de la pièce | Active |
| Type de lien de câble / câble | Standard, Locking |
| Diamètre du faisceau | 8.15" (207.00mm) |
| Longueur | 2.756' (839.98mm) |
| Largeur | 0.311" (7.90mm) |
| Type de montage | Free Hanging (In-Line) |
| Résistance à la traction | 250 lbs (113.40 kg) |
| Caractéristiques | PVC Coated |
| Matériel | Stainless Steel 316, PVC Coated |
| Couleur | Black |
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: CTC-0015-22-9/5-4
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0
Fabricant: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
La description: THERMOCOUPLE CABLE
En stock: 0