
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numéro d'article | CT033C |
|---|---|
| État de la pièce | Active |
| Type de lien de câble / câble | Standard, Locking |
| Diamètre du faisceau | 6.54" (166.00mm) |
| Longueur | 1.804' (550.00mm) |
| Largeur | 0.189" (4.80mm) |
| Type de montage | Free Hanging (In-Line) |
| Résistance à la traction | 50 lbs (22.68 kg) |
| Caractéristiques | Heat Stabilized |
| Matériel | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Couleur | Black |