electronic assembly markets a broad spectrum of top-quality industrial displays to customers in a number of industries ranging from process automation and machinery manufacturing to it. a high level of vertical integration enables the company to keep a large portion of the value-add chain in-house.
| Numéro d'article | EA DIPS082-HNLED |
|---|---|
| État de la pièce | Active |
| Nombre de caractères | 16 |
| Format d'affichage | 8 x 2 |
| Format de caractère | 5 x 8 Dots |
| Type d'affichage | STN - Super-Twisted Nematic |
| Mode d'affichage | Transflective |
| Taille des caractères | 5.01mm H x 3.12mm W |
| Contour L x L x H | 40.00mm x 20.00mm x 10.80mm |
| Zone de visualisation | 36.30mm L x 13.90mm W |
| Rétro-éclairage | LED - Yellow/Green |
| Tension - Alimentation | 5V |
| Taille de point | 0.60mm W x 0.60mm H |
| Interface | Parallel, 8-Bit |
| Température de fonctionnement | -20°C ~ 70°C |
| Couleur du texte | Gray |
| Couleur de fond | Green |
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD GRAPH 122X32 B/W BACKLIT
En stock: 20
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD GRAPH 128X64 B/W TOUCH
En stock: 0
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD GRAPH 128X64 B/W TOUCH
En stock: 0
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD GRAPH 128X64 B/W BACKLIT
En stock: 0
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD GRAPH 128X64 B/W BACKLIT
En stock: 0
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD GRAPH 122X32 Y/G BACKLIT
En stock: 0
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD CHAR 2X16 Y/G BACKLIT
En stock: 28
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD CHAR 2X16 B/W BACKLIT
En stock: 27
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD CHAR 1X8 Y/G BACKLIT
En stock: 17
Fabricant: Electronic Assembly GmbH
La description: LCD MOD CHAR 2X16 B/W BACKLIT
En stock: 0