| Osa numero | IRFD024PBF |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 60V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 2.5A (Ta) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 25nC @ 10V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 640pF @ 25V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 1.3W (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 100 mOhm @ 1.5A, 10V |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Toimittajan laitepaketti | 4-DIP, Hexdip, HVMDIP |
| Pakkaus / kotelo | 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 100V 1A 4-DIP
Varastossa: 5878
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 60V 2.5A 4-DIP
Varastossa: 269
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 60V 1.7A 4-DIP
Varastossa: 2123
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 50V 2.4A 4-DIP
Varastossa: 2087