| Osa numero | IRF640LPBF |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 200V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 18A (Tc) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 70nC @ 10V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 1300pF @ 25V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 3.1W (Ta), 130W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 180 mOhm @ 11A, 10V |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Toimittajan laitepaketti | TO-262-3 |
| Pakkaus / kotelo | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: MOSFET P-CH 20V 5.1A FLIPFET
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: MOSFET N-CH 60V 130A
Varastossa: 0
Valmistaja: Vishay Siliconix
Kuvaus: MOSFET N-CH 200V 3.3A TO-262
Varastossa: 0