| Osa numero | LRCS0402-R05FT10 |
|---|---|
| Osan tila | Discontinued at Digi-Key |
| Vastus (Ohmit) | 0.05 |
| Toleranssi | ±1% |
| Teho (wattia) | 0.063W, 1/16W |
| Sävellys | Thick Film |
| ominaisuudet | Current Sense |
| Lämpötilan kerroin | ±400ppm/°C |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 155°C |
| Pakkaus / kotelo | 0402 (1005 Metric) |
| Toimittajan laitepaketti | 0402 |
| Koko / ulottuvuus | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Korkeus - istuin (maksimi) | 0.017" (0.43mm) |
| Loppujen määrä | 2 |
| Epäonnistumisprosentti | - |
Valmistaja: TT Electronics/Welwyn
Kuvaus: RES SMD 0.05 OHM 1% 1/16W 0402
Varastossa: 0