| Osa numero | SN74ACT244PW |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Logiikkatyyppi | Buffer, Non-Inverting |
| Elementtien määrä | 2 |
| Elementtien määrä bittiä kohti | 4 |
| Syötteen tyyppi | - |
| Tulostyyppi | Push-Pull |
| Nykyinen - Suuri, matala | 24mA, 24mA |
| Jännitteensyöttö | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Toimittajan laitepaketti | 20-TSSOP |