| Osa numero | DAC7545GLUG4 |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Bittien määrä | 12 |
| D / A-muuntimien määrä | 1 |
| Asettumisaika | 2µs |
| Tulostyyppi | Current - Unbuffered |
| Differentiaaliulostulo | No |
| Dataliitäntä | Parallel |
| Viitetyyppi | External |
| Jännitesyöttö, analoginen | 5 V ~ 15 V |
| Jännite, digitaalinen | 5 V ~ 15 V |
| INL / DNL (LSB) | ±0.5 (Max), ±1 (Max) |
| Arkkitehtuuri | R-2R |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 85°C |
| Pakkaus / kotelo | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Toimittajan laitepaketti | 20-SOIC |
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC DAC 14BIT V-OUT 4CH VSON
Varastossa: 3000
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC DAC 14BIT V-OUT 4CH TSSOP
Varastossa: 1350
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC 16-BIT IOUT UNIPOL D/A 24CDIP
Varastossa: 0
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: VOLTAGE-OUTPUT DIGITAL-TO-ANALOG
Varastossa: 0
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: VOLTAGE-OUTPUT DIGITAL-TO-ANALOG
Varastossa: 0