| Osa numero | AM5728BABCX |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Ytimen prosessori | ARM® Cortex®-A15 |
| Lukumäärät / väylän leveys | 2 Core, 32-Bit |
| Nopeus | 1.5GHz |
| Co-prosessorit / DSP | DSP, BB2D, IPU, IVA, GPU, VPE |
| RAM-ohjaimet | DDR3, SRAM |
| Graafinen kiihdytys | Yes |
| Näyttö- ja liitäntäohjaimet | - |
| Ethernet | GbE |
| SATA | SATA 3Gbps (1) |
| USB | USB 2.0 (1), USB 3.0 (1) |
| Jännite - I / O | 1.8V, 3.3V |
| Käyttölämpötila | 0°C ~ 90°C (TJ) |
| Turvallisuusominaisuudet | - |
| Pakkaus / kotelo | 760-BFBGA, FCBGA |
| Toimittajan laitepaketti | 760-FCBGA (23x23) |