| Osa numero | TXN408GRG |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Jännite - Pois päältä | 400V |
| Jännite - porttiavain (Vgt) (maksimi) | 1.5V |
| Nykyinen - Gate-käynnistin (Igt) (Max) | 25mA |
| Jännite - tilassa (Vtm) (maksimi) | 1.8V |
| Nykyinen - Valtion (It (AV)) (Max) | 5A |
| Nykyinen - Valtion (It (RMS)) (Max) | 8A |
| Nykyinen - Hold (Ih) (Max) | 45mA |
| Nykyinen - Pois päältä (Max) | 10µA |
| Nykyinen - Ei Surge 50, 60Hz (Itsm) | 80A, 84A |
| SCR-tyyppi | Standard Recovery |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 125°C |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | TO-220-3 |
| Toimittajan laitepaketti | TO-220AB |