Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single STW55NM60N
STMicroelectronics STW55NM60N
Osa numero
STW55NM60N
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 51A TO-247
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
STMicroelectronics
  • Viitehinta
    (Yhdysvaltain dollareina)
  • 1 pcs
Kaikki yhteensä:0 Unit Price:
0
Tavoitehinta:
Määrä:
Tuoteparametri
Osa numero STW55NM60N
Osan tila Obsolete
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 600V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 51A (Tc)
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 5800pF @ 50V
Vgs (Max) ±25V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 350W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 60 mOhm @ 25.5A, 10V
Käyttölämpötila 150°C (TJ)