Koti Tuoteseloste Integroidut piirit (IC) Sulautetut - Mikrokontrollerit STM32L011D3P6TR
STMicroelectronics STM32L011D3P6TR
Osa numero
STM32L011D3P6TR
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 14TSSOP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Sulautetut - Mikrokontrollerit
STMicroelectronics
Tuoteparametri
Osa numero STM32L011D3P6TR
Osan tila Active
Ytimen prosessori ARM® Cortex®-M0+
Ydinkoko 32-Bit
Nopeus 32MHz
liitettävyys I²C, IrDA, SPI, UART/USART
oheislaitteet Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
I / O-numero 11
Ohjelmamuistin koko 8KB (8K x 8)
Ohjelmamuistityyppi FLASH
EEPROM-koko 512 x 8
RAM-koko 2K x 8
Jännite (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V
Tietomuuntimet A/D 4x12b
Oskillaattorin tyyppi Internal
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C (TA)