Koti Tuoteseloste Integroidut piirit (IC) Sulautetut - Mikrokontrollerit STM32F103R6T6A
STMicroelectronics STM32F103R6T6A
Osa numero
STM32F103R6T6A
Valmistaja
STMicroelectronics
Kuvaus
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Sulautetut - Mikrokontrollerit
STMicroelectronics
    1.63200/pcs
  • 10 pcs
    1.46580/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero STM32F103R6T6A
Osan tila Active
Ytimen prosessori ARM® Cortex®-M3
Ydinkoko 32-Bit
Nopeus 72MHz
liitettävyys CAN, I²C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART, USB
oheislaitteet DMA, Motor Control PWM, PDR, POR, PVD, PWM, Temp Sensor, WDT
I / O-numero 51
Ohjelmamuistin koko 32KB (32K x 8)
Ohjelmamuistityyppi FLASH
EEPROM-koko -
RAM-koko 10K x 8
Jännite (Vcc / Vdd) 2 V ~ 3.6 V
Tietomuuntimet A/D 16x12b
Oskillaattorin tyyppi Internal
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C (TA)