| Osa numero | STD6N52K3 |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| FET-tyyppi | N-Channel |
| tekniikka | MOSFET (Metal Oxide) |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 525V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 5A (Tc) |
| Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4.5V @ 100µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | - |
| Vgs (Max) | ±30V |
| FET-ominaisuus | - |
| Tehonsyöttö (maksimi) | 70W (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.2 Ohm @ 2.5A, 10V |
| Käyttölämpötila | 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Toimittajan laitepaketti | DPAK |
| Pakkaus / kotelo | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |