sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Osa numero | GPC130C |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Tyyppi | Open Frame |
| Lähdöiden määrä | 4 |
| Jännite - Syöttö | 85 ~ 264 VAC |
| Jännite - lähtö 1 | 5V |
| Jännite - lähtö 2 | 12V |
| Jännite - ulostulo 3 | -15V |
| Jännite - lähtö 4 | 15V |
| Nykyinen - ulostulo (maksimi) | 16A, 5A, 1.2A, 1.2A |
| Teho (wattia) | 130W |
| Sovellukset | ITE (Commercial) |
| Jännite - eristäminen | - |
| tehokkuus | 70% |
| Käyttölämpötila | 0°C ~ 50°C (With Derating) |
| ominaisuudet | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input |
| Asennustyyppi | Chassis Mount |
| Koko / ulottuvuus | 8.50" L x 4.50" W x 2.00" H (215.9mm x 114.3mm x 50.8mm) |