Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 63YXH180MEFCG412.5X16
Rubycon 63YXH180MEFCG412.5X16
Osa numero
63YXH180MEFCG412.5X16
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 63YXH180MEFCG412.5X16
Osan tila Active
kapasitanssi 180µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 63V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 263.5mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 527mA @ 100kHz
impedanssi 180 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can
Liittyvät tuotteet
63YXH180MEFC10X20
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM RAD
Varastossa: 4000
RFQ 0.11760/pcs
63YXH180MEFC12.5X16
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL
Varastossa: 0
RFQ 0.14019/pcs
63YXH180MEFCG412.5X16