Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50ZLJ56M6.3X11
Rubycon 50ZLJ56M6.3X11
Osa numero
50ZLJ56M6.3X11
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.18500/pcs
  • 10 pcs
    0.12850/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 50ZLJ56M6.3X11
Osan tila Active
kapasitanssi 56µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 250mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 500mA @ 100kHz
impedanssi 220 mOhm
Lyijyväli 0.098" (2.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.248" Dia (6.30mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.492" (12.50mm)