Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50ZLH120MEFCTA8X16
Rubycon 50ZLH120MEFCTA8X16
Osa numero
50ZLH120MEFCTA8X16
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 50ZLH120MEFCTA8X16
Osan tila Active
kapasitanssi 120µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 475mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus -
impedanssi 61 mOhm
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)