Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50YXH100MEFCT78X11.5
Rubycon 50YXH100MEFCT78X11.5
Osa numero
50YXH100MEFCT78X11.5
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 50YXH100MEFCT78X11.5
Osan tila Active
kapasitanssi 100µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 277.5mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 555mA @ 100kHz
impedanssi 170 mOhm
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.512" (13.00mm)