Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50YXG560MEFCG412.5X25
Rubycon 50YXG560MEFCG412.5X25
Osa numero
50YXG560MEFCG412.5X25
Kuvaus
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL
Tuoteparametri
Osa numero 50YXG560MEFCG412.5X25
Osan tila Active
kapasitanssi 560µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.073A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.95A @ 100kHz
impedanssi 34 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.063" (27.00mm)