Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 500BXC10MEFCG412.5X20
Rubycon 500BXC10MEFCG412.5X20
Osa numero
500BXC10MEFCG412.5X20
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 10UF 20% 500V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 500BXC10MEFCG412.5X20
Osan tila Active
kapasitanssi 10µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 500V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 96mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 320mA @ 100kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.866" (22.00mm)