Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 475MXH270MEFCSN30X40
Rubycon 475MXH270MEFCSN30X40
Osa numero
475MXH270MEFCSN30X40
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 270UF 20% 475V SNAP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    3.69000/pcs
  • 10 pcs
    3.27800/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 475MXH270MEFCSN30X40
Osan tila Active
kapasitanssi 270µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 475V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.54A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 2.156A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 1.181" Dia (30.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.654" (42.00mm)