Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 420MXK180MEFC25X25
Rubycon 420MXK180MEFC25X25
Osa numero
420MXK180MEFC25X25
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    1.58865/pcs
  • 200 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 420MXK180MEFC25X25
Osan tila Active
kapasitanssi 180µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 420V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.16A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.624A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.984" Dia (25.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.063" (27.00mm)