Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 400RX301R5MTA8X11.5
Rubycon 400RX301R5MTA8X11.5
Osa numero
400RX301R5MTA8X11.5
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1.5UF 20% 400V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 400RX301R5MTA8X11.5
Osan tila Active
kapasitanssi 1.5µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 400V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 130°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset Automotive
Ripple Current - matala taajuus 15mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 75mA @ 100kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.532" (13.50mm)