Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 35YXH270MEFCT78X20
Rubycon 35YXH270MEFCT78X20
Osa numero
35YXH270MEFCT78X20
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 35YXH270MEFCT78X20
Osan tila Active
kapasitanssi 270µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 35V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio -
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 525mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.05A @ 100kHz
impedanssi 69 mOhm
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.866" (22.00mm)