Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 250BXC4.7MEFCTA8X11.5
Rubycon 250BXC4.7MEFCTA8X11.5
Osa numero
250BXC4.7MEFCTA8X11.5
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 250BXC4.7MEFCTA8X11.5
Osan tila Active
kapasitanssi 4.7µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 250V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 32mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus -
impedanssi -
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.532" (13.50mm)